Od teraz budete milovať aj PDFko :)

V bežnej praxi sa učiteľ pri práci s dokumentami a multimédiami stretáva s rôznymi nástrahami, s ktorými sa potrebuje popasovať. K tomu patrí určite aj práca s PDF súbormi.

Ale dobrá správa je, že každý nástroj, ktorý potrebujete na používanie so súbormi PDF, máte na dosah ruky. Všetky sú 100% ZADARMO a ľahko sa používajú! Zlúčte, rozdeľujte, komprimujte, konvertujte, otáčajte, odomykajte a označte vodoznakom súbory PDF iba niekoľkými kliknutiami.

Všetko nájdete na jednom mieste www.ilovepdf.com .

Vyberte si nástroj, ktorý aktuálne potrebujete použiť. Pod každým nástrojom máte popis jeho využitia.

Tip: Ak si to chcete prečítať v slovenčine, stačí dať pravý klik niekde na bielej ploche, aby ste neoznačili žiaden objekt a vybrať z ponuky Preložiť do jazyka Slovenčina.

Na otestovanie si vyberieme napr. nástroj PDF to Word – Konvertovanie PDF do Wordu.

Potrebujeme vybrať náš PDF súbor – Klik na Select PDF file a vyberieme si z nášho PC potrebný PDF súbor.

PDF súbor sa následne zobrazí priamo na stránke. Ak by sme potrebovali pridať ďalšie súbory, tak v pravej časti nájdete ikonu pluska. Zároveň z tohto miesta môžete pridať aj súbory PDF, ktoré máte uložené na Google disku alebo Dropboxe (predposledné a posledná ikonka).

Konvertovanie potvrdíme Convert to Word.

Následne sa nám zobrazí hláška, že náš PDF súbor bol skonvertovaný a môžeme si ho stiahnuť ako súbor Word kliknutím na Download WORD.

A je to!!!! Svoj skonvertovaný súbor nájdete v priečinku Stiahnuté súbory.

Niekoľkými klikmi, takto v jednoduchosti, viete využiť aj ďalšie nástroje pri práci s dokumentami a multimédiami.

Autor: Juraj Baloga

Viac na preskúmanie