Vitajte

Inšpiratívny zdroj v podobe webových stránok učiteľov

Ak hľadáte nový zdroj inšpirácie, zaujímavé a podnetné edukačné materiály, máme pre Vás ,,Galériu webov“ , ktorú nájdete na webe www.digiucitel.sk

Galéria Vám ponúkne desiatky verejných webov učiteľov roztriedených podľa základných typov škôl. V galérii možno nájdete aj vy svojho digi-hrdinu, ktorý bude inšpirovať vaše učiteľské povolanie.

Pri hľadaní konkrétneho vyučovacieho predmetu odporúčame použiť filter. Na výber si môžete zvoliť predmettyp školy. Pri každom predmete máte uvedený počet webov. Dôležitým filtrom je aj typ školy: materská škola, základná škola, základná umelecká škola a stredná škola. V prípade, že si zvolíte predmet a školu, tak svoju voľbu potvrdíte tlačidlom filtrovať. Ak budete chcieť daný filter zrušiť, tak vyberte možnosť resetovať filter.

Každý web je obsahovo prispôsobený jej autorovi, ale orientovať sa v nich, nie je žiaden problém. V pravom hornom rohu každého webu sa nachádza hlavné menu. Nájdete tu záložky ako: Domov, O mne, Zdroje pre žiakov, KalendárKontakt. Na niektorých weboch je hlavná kategória doplnená, napr. o Blog, Informácie pre žiakov, rodičov a mnohé iné.

Tip pre Vás!

 Ak chcete mať svoj vlastný web aj vy, tak stačí, keď sa prihlásite na inovačné vzdelávanie: Digitálne nástroje pre budovanie portfólia učiteľa. Toto vzdelávanie Vás prevedie nie len platformou CANVA, ale zoznámite sa aj s nástrojom Google SITES. Práve tento nástroj je skvelým pomocníkom pri tvorbe kvalitnej webovej stránky.

Tak už dlhšie nečakajte a staňte sa aj vy ,,digi hrdinom“.

Tešíme sa na stretnutie s Vami pri jednotlivých vzdelávaniach.

Viac na preskúmanie

Digi TIPY

Od teraz budete milovať aj PDFko :)

V bežnej praxi sa učiteľ pri práci s dokumentami a multimédiami stretáva s rôznymi nástrahami, s ktorými sa potrebuje popasovať. K tomu patrí určite aj práca s PDF súbormi. Ale dobrá správa je,

Čítať viac »
Školenie IKT
Prihlásenie sa na odber infomailov.
Ak máte záujem byť informovaný o novinkách v oblasti vzdelávania, výučbových programov a IKT techniky, môžete svoju emailovú adresu zaregistrovať na odber noviniek a newslettra.