Vitajte

Ako jednoducho a efektívne odstrániť pozadie z obrázkov?

Obrázky sú vďačným zdrojom doplnenia textu v rôznych učebných materiáloch, ktoré využívate vo vyučovacom procese. Podľa farebnosti rozlišujeme čiernobiele a farebné obrázky.   Farebné obrázky vynikajú tým, že obsahujú množstvo farieb, ktoré sú pre ľudský mozog prirodzené a okamžite upútajú našu pozornosť.

Veľké množstvo obrázkov obsahuje pozadie, ale veľakrát potrebujeme transparentný obrázok, ktorý na farebnom pozadí pôsobí menej rušivo a viac esteticky.

V tomto odseku predstavíme, ako jednoducho a efektívne odstránite pozadie z obrázkov pomocou stránky Remove Background from Image for Free – remove.bg

Postup je jednoduchý:

  1. Do internetového vyhľadávača zadáte stránku remove.bg.
  2. Otvoríte si novú internetovú záložku, nájdete si konkrétny obrázok s pozadím a skopírujete ho.
  3. Následne sa vrátite na stránku remove.bg a stlačíte klávesovú skratku Ctrl + V, obrázok sa nahrá a odstráni sa pozadie.
  4. Posledným krokom je stlačiť tlačidlo Download a uložiť si obrázok s transparentným pozadím vo formáte PNG.

Na tejto stránke si môžete upraviť aj obrázok, ktorý máte uložený v počítači.  Vrátite sa na stránku remove.bg a vyberiete možnosť Upload Image. Obrázok sa nahrá, pozadie sa odstráni a obrázok s transparentným pozadím si uložíte stlačením tlačidla Download. Ak by ste chceli obrázok stiahnuť v HD kvalite, tak je nutné sa bezplatne registrovať.

5. Transparentný obrázok už môžete plnohodnotne používať.

V ľavom dolnom rohu stránky sa ukladá história obrázkov, ktorých pozadie ste odstránili.

Doplnkovou funkciou je možnosť pridať pozadie. Pozadie si vyberiete stlačením Add background, kde sa Vám zobrazí ponuka pozadí vo forme fotografií a farieb. Výber konkrétneho pozadia potvrdíte stlačením tlačidla Done a výsledný obrázok si stiahnete cez tlačidlo Download.

Sami sa môžete presvedčiť, že práca so stránkou remove.bg je jednoduchá, rýchla a efektívna.

Tak už dlhšie nečakajte a klikajte na stránku remove.bg a pozadie v obrázkoch už nebude viac problémom.

Viac na preskúmanie

Digi TIPY

Od teraz budete milovať aj PDFko :)

V bežnej praxi sa učiteľ pri práci s dokumentami a multimédiami stretáva s rôznymi nástrahami, s ktorými sa potrebuje popasovať. K tomu patrí určite aj práca s PDF súbormi. Ale dobrá správa je,

Čítať viac »
Školenie IKT
Prihlásenie sa na odber infomailov.
Ak máte záujem byť informovaný o novinkách v oblasti vzdelávania, výučbových programov a IKT techniky, môžete svoju emailovú adresu zaregistrovať na odber noviniek a newslettra.