Ako skrotiť hluk s loptičkami?

Určite sa stáva, že žiaci v dobrej nálade a svojej pohode vedia byť trochu alebo niekedy aj viac hluční. Jeden z nápadov, ktorý stojí za vyskúšanie na „Skrotenie hluku v triede“ sú Bouncy balls – Skákacie loptičky.

Pre Bouncy balls potrebujete akurát zariadenie, pomocou ktorého žiaci loptičky bouncy balls uvidia. Teda môže to byť projektor, interaktívna tabuľa, interaktívny dotykový displej, interaktívny projektor alebo postačí aj monitor z vášho PC.

A čo teda ide? Je to úplne jednoduché.

1. Klik na stránku Bouncy balls
  2. Klik na Begin Bouncing (začať skákať)
  3. Klik na preškrtnutý mikrofón vpravo hore aaaaaaa …… ide sa na to

Loptičky začnú skákať podľa intenzity hluku :).

Podľa intenzity hluku skáču loptičky viac alebo menej.

Pre vás to môže byť jednoduchý nástroj ako si šetriť svoje hlasivky a zároveň vizuálne zaujať pozornosť žiakov.

Vpravo nájdete jednoduché možnosti Bouncy balls.

Microphone – musí byť odškrtnutý
Sensitivity – miera citlivosti mikrofónu
Total – počet loptičiek
Theme – vyberte si namiesto loptičiek (Plastic) napr. Emoji, Bubliny (Bubbles) alebo aj oči 🙂 (Eyeballs)
Noise alert – upozornenie na hluk môže byť vypnuté (No sound) alebo zapnuté so zvukom na výber – pípnutie (Beep), Pššššš (Shush)

A teraz neostáva nič iné ako Bouncy balls vyskúšať vo svojej triede alebo …. aj doma ??

Ak máte svoje tipy ako na hluk resp. utíšenie svojho publika, určite nám dajte vedieť a my ich posunieme ďalej. Napíšte nám na mail: info@interaktivnaskola.sk alebo do správy na náš facebook alebo instagram.

Autor: Juraj Baloga

Viac na preskúmanie