Vitajte

Ako dostať z TEXTU MP3 na 1 klik?

Tvorba prezentácii (powerpoint, prezi…), interaktívnych pracovných listov (wizer.me), multimediálnych plagátov (Glogster) a ďalších rôznych digitálnych príprav sa dnes už berie ako bežná súčasť vyučovacej hodiny a zároveň aj ako „bežná výbava“ učiteľa. Verím, že sa zhodneme, že digitálne zručnosti učiteľov sa za posledné mesiace resp. rok posunuli ešte viac dopredu a dopomohla tomu nedobrovoľne práve tá pliaga korona.

No vždy je čas, spoznať niečo nové, čo môže uľahčiť našu prácu.

Ak s tým súhlasíte, tak tento náš Digi TIP je pre Vás :).

Ako dostať z TEXTU MP3-ku na 1 klik?

Situácia … mám slovo, text v anglickom jazyku a potrebujem ho mať ako nahovorený zvuk, ktorý potrebujem vložiť do svojej prípravy v programe ActivInspire a do testíku v programe Alf, ktorý si pripravujem pre deti na opakovanie.

Dobrá správa …. mám pre vás jednoduché riešenie – www.soundoftext.com.

Lets Go GIFs | Tenor

Na stránke www.soundoftext.com si najskôr vyberiete JAZYK (VOICE), s ktorým budete pracovať. Váš text si následne napíšete alebo skopírujete do políčka TEXT. Potom stačí kliknúť na SUBMIT.

Dôležité info …. nie je to automatický prekladač. Teda pozor, nefunguje to v tom duchu, že si napíšem text v slovenčine a stiahnem MP3ku v čínštine. Toto žiaľ nefunguje :).

Po potvrdení SUBMIT sa vám za cca. 2 sekundy zobrazí okno Sounds.

Potom si len stačí vybrať

• PLAY – váš text v danom jazyku sa vám priamo prehrá a môžete si ho vypočuť
  • DOWNLOAD – stiahnete si priamo MP3 do svojho počítača

Taaadááááá….. a máte MP3 súbor, ktorý viete použiť vo svojich digitálnych materiáloch.

Myslím, že je to naozaj jednoduchý a rýchly nástroj, ktorý niekedy môže uľahčiť život.

Čo vy na to?

.

P.S: Ak by ste mali chuť naučiť sa viac, určite vám pomôžu naše inovačné vzdelávania a pritom si môžete prilepšiť aj nejakým tým percentom 🙂

Wow GIFs - Get the best GIF on GIPHY