Zľava!
Kód produktu: AKCIA-KAMISIBAI-ROZPRAVKY Kategórie: , Výrobca:

Drevené divadlo Kamišibai + 8 rozprávok

AKCIOVÁ PONUKA – 1x Rozprávka ako BONUS v tomto kompletnom balíku

Divadlo Kamišibai, v japončine doslova „papierové divadlo“. Je to forma živého rozprávania príbehov, ktorá kombinuje súbor ilustrovaných papierových obrazov spojených so scenáristickým vystúpením rozprávača.

208.30 s DPH (173.58 bez DPH)

Tento produkt: Drevené divadlo Kamišibai + 8 rozprávok
208.30 s DPH (173.58 bez DPH)
Program Alfík
299.00 s DPH (249.17 bez DPH)
598.00 s DPH (498.33 bez DPH)

Popis

Použitie Kamišibai v materskej škole je vynikajúci spôsob, ako obohatiť vyučovanie a vytvoriť interaktívne a pútavé príbehové zážitky pre deti.

Tento balíček obsahuje:

• Drevené divadlo Kamišibai
  • 8x Rozprávky pre Kamišibai
    • Vlk a sedem kozliatok
    • Červená čiapočka
    • Kocúr v čižmách
    • O medovníkovom domčeku
    • O Troch prasiatkach
    • Zlatovláska
    • O veľkej repe
    • O Alfíkovi

Rozprávky obsahujú 8 – 13 obrazových kariet. Na zadnej strane každej karty je znázornený obrázok a text príbehu pre danú kartu.

Navyše si môžete všetky Rozprávky s deťmi zopakovať a upevniť aj s programom Alfík v podobe interaktívnych cvičení (www.alfik.sk).

Drevené divadlo Kamišibai

Kamišibai je úžasná technika rozprávania príbehov, ktorá pochádza z Japonska. Slovo “kami” znamená papier a “shibai” znamená hra. Pre mnohé naše deti je táto forma zábavy stále novinkou. Kamišibai používa sadu ilustrovaných kariet, ktoré sú zoradené podľa príbehu a zobrazujú dôležité momenty.

Vtiahnuť deti do príbehu prostredníctvom divadelnej atmosféry, znamená neopakovateľný zážitok. Pri správnej technike sa deti s nadšením usadia na zem a s napätím budú čakať, kedy rozprávač začne svoje predstavenie. Rozprávanie príbehov s kamišibai zároveň umožňuje individuálnu rýchlosť rozprávania a vstupovania do deja, čo u rozprávky v televízii nie je možné.

Zámenou dynamických obrazov televízie a médií za statické ilustrácie upokojíme detskú myseľ a umožníme jej zamýšľať sa nad obsahom a posolstvom obrazu. Zároveň pomalé rozprávanie s kamišibai umožňuje najmä mladším deťom lepšie sa orientovať v deji príbehu.

Prečo Kamišibai v materskej škole?

• veková vhodnosť: je vhodný pre deti od 2 rokov, predškolákov aj školákov
  • spája umenie a čítanie: kombinuje filmové a divadelné umenie s čítaním a rozprávaním príbehov
  • stimulácia: stimuluje sluchové vnímanie, dramatické schopnosti, kreativitu a predstavivosť
  • interakcia s príbehom: umožňuje deťom zastaviť obraz, vstúpiť do deja, prežiť ho a rozprávať sa o ňom
  • interaktívny rozprávač: učiteľ môže prispôsobiť tempo menenia obrázkov podľa veku detí. Úloha učiteľa ako rozprávača je kľúčová – aktívne vstupuje do príbehu, kladie otázky a zapája deti do diskusie a úloh
  • komunikačné zručností: táto aktivita pomáha rozvíjať komunikačné schopnosti detí, ich schopnosť dramatizácie, predstavivosť a pozornosť
  • sociálna a emocionálna interakcia: kamišibai príbehy sa prezentujú skupine detí, čím podporujú ich sociálnu a emocionálnu interakciu

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Tento produkt môžu ohodnotiť len prihlásení zákazníci, ktorí si ho kúpili.

Možno by sa Vám páčilo…

• vhodné aj pre MŠ

Program Alfík ŠKOLA 24+2 mesiacov

598.00 s DPH (498.33 bez DPH)